Каналізація – це система труб, призначена для виведення з будівель рідких відходів, отриманих в результаті людської життєдіяльності. 

Установка даних систем включає в себе два етапи: проектування та монтаж. 

Монтаж каналізації і також її проектування, це досить складний і трудомісткий процес, який краще всього довірити професіоналам. Досвідчені майстри-сантехніки проведуть весь необхідний комплекс робіт, і дадуть гарантію на отриманий результат.   

Проектування каналізації є найбільш трудомістким етапом. Він включає в себе перелік розрахунків, для яких потрібно знати:   

• кількість стічних вод (на основі кількості мешканців);

місця встановлення сантехніки в будинку;   

• місця для прокладки каналізаційних труб;   

• наявність і розташування інших комунікацій. 

Після узгодження цих даних із замовником, можна приступати безпосередньо до проектування.

Після складання проекту можна приступати до монтажу каналізаційних систем. Для цього слід використовувати тільки трубопроводи та фасонні частини (трійники, переходи, відводи, редукції тощо), виготовлені із сучасних матеріалів. Якщо до цього були встановлені чавунні труби, то слід поміняти їх на поліпропіленові труби. Для прокладки каналізації, найкраще викликати сантехніка. Якщо робити це самому, то можливий ризик появи протікань, які стануть причиною неприємного запаху, затоплення та руйнування фундаменту будівлі.